Následují kontrola Vám může pomoci s řešením komplikací s nefunkčním internetem. Návod vychází z drtivé většiny montáží.


OK_jirivana_net    V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEMAČKEJTE TLAČÍTKO RESET


Tlačítko reset vymaže nastavení modemu, které bylo uskutečněno při montáži zařízení.


OK_jirivana_net    Zkoušeli jste to vypnout a zapnout?


Nejčastěji používané řešení. Modemy obsahují elektroniku se softwarem. Někdy se stane, že se modem "sekne". K jeho "odseknutí" postačí všechny internetové zdroje odpojit od elektřiny a znovu připojit, chviličku počkat než modem naběhne a pak znovu internet vyzkoušet.


OK_jirivana_net    Svítí to?


Zkontrolujte, zda modem svítí. Pokud nikoli, bude problém nejspíše na napájení. Některé modemy mají na zadní části vypínací/zapínací tlačítko (neplést s tlačítkem resetovacím), prověřte jeho spuštění. Pokud toto nepomohlo, je možné, že odešel napájecí zdroj.


OK_jirivana_net    Jsou kabely správně zapojeny?


Zapojení kabelů je důležitým prvkem. Např. při úklidu se může stát, že se kabely rozpojí. Pro správnou funkčnost je však potřeba mít kabeláž správně propojenou.


Modemy mají 1 vstupní zásuvku a zbytek jsou výstupní. Kabel by měl být s největší pravděpodobností připojen do zásuvky s označením WAN (je vždy popsán, barevně odlišen nebo oddělen).


Pokud máte rodinný domek s vlastním přijímačem je potřeba zkontrolovat i zapojení na napájecím zdroji. Kabel vedoucí na střechu musí být na napájecím zdroji připojen do POE, výstupní kabel do PC nebo modemu patří do LAN.


OK_jirivana_net    Je počítač připojen?


Stolní počítač (popř. notebook připojený kabelem):

zkontrolujte připojení kabelu od internetu do síťové karty v PC - připojení je diagnostikováno ikonou monitoru na liště vedle hodin (vybarvený monitůrek znamená, že je vše v pořádku, červený křížek odpojený kabel, žlutý trojúhelníček chybu ve spojení)


Notebook (popř. stolní počítač připojený bezdrátově):

připojení je diagnostikováno stupnicí = síla signálu na liště vedle hodin (vybarvená stupnice značí správné fungování, červený křížek znamená, že nebyla nalezena žádná bezdrátová síť nebo je vypnuta wifi karta v NTB - je nutno ji spustit příslušným tlačítkem, hvězdička oznamuje nalezení bezdrátových sítí - vyberte ze seznamu Vaši síť, zadejte heslo a připojte se, žlutý trojúhelníček oznamuje chybu ve spojení)


OK_jirivana_net    Nepomohl Vám tento návod? Nečekejte a volejte.

úvod | o nás | poradna | mapa pokrytí | internet | telefon | kontakty         © JiriVana.NET, vytvořil JiriVana.NET TÝM